$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 4,00 / Satış: 4,01

Yıldız Holding’e bir ödül daha

Yıldız Holding’e bir ödül daha
  • 12.11.2015
  • 570 kez okundu

Yıldız Holding’e bir ödül daha, yerel piyasadaki finansal işlemleri değerlendiren, Türkiye’deki önemli saygın platformlardan olan Türkiye Bonds&Loans Ödülleri, 11 Kasım 2015 Çarşamba akşamı Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen tören ile sahiplerine ulaştı.

Yıldız Holding ise, Yılın M&A/Satın Alma Finansmanı -M&A/Acquisition Finance Deal of the Year kategorisinde ödül aldı, gene Yıldız holding grup şirketlerinden olan Gözde Girişim de, Yılın Yerel Bono Anlaşması – Local Bond Deal of The Year kategorisinde ise ikinci olarak ödülünü aldı. United Biscuits ödülünü ise Yıldız Holding Global M&A ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurtaç Ziyal, Gözde Girişim’inkini ise Gözde Girişim Genel Müdürü Mustafa Aydemir teslim aldı.

Bağımsız uzmanlardan oluşan büyük bir komitenin yanı sıra geniş bir sektör kitlesi arasında da yapılan değerlendirme süreci bu yıl 4- 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. 10 farklı kategoride 70’den fazla işlem ve 100 kurum başvuruda bulundu.

United Biscuits satın alımı dünyanın en önemli finans platformlarından EMEA Finance tarafından da geçtiğimiz Haziran ayında Yılın En İyi Satın Alma İşlemi Ödülü’ne layık görülmüştü. Uluslararası bu ödül sonrasında satın alım işlemi, Bonds&Loans Ödülü ile taçlanmış oldu.

Yıldız Holding, Kasım 2014’te United Biscuits’i satın almış ve bu işlemle dünyanın üçüncü büyük bisküvi üreticisi konumuna yükselmişti. Blackstone ve PAI özel sermaye fonlarının sahip olduğu United Biscuits’in satın alınması sürecinde Yıldız Holding’e HSBC ve Ünlü&Co şirketleri aracılık etmiş; Deloitte, süreçte Yıldız Holding’e mali danışmanlık hizmeti vermişti. Hukuk danışmanlığı görevini ise Linklaters üstlenmişti.

Yıldız Holding grup şirketlerinden Gözde Girişim de tahvil ihracı ile Boans&Loans Ödülleri’nde Yılın Yerel Bono Anlaşması kategorisinde ikinci oldu.

Söz konusu işlem, Gözde Girişim’in yerel borç sermaye piyasalarında gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracı olarak 2014 yılında gerçekleşmişti. 2 yıl vadeli, 300 milyon lira olarak çıkılan ancak gelen talep üzerine 400 milyon TL olarak tamamlanan tahvil ihracı, bugüne kadarki en büyük şirket ihracı olarak kayıtlara geçmiş, tahviller, toplam 70’in üzerinde nitelikli ve profesyonel yatırımcı tarafından talep görmüştü. İşlemde aracılık görevini ise Ünlü & Co üstlenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ