$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Piyasalarda bugün 9 Eylül 2016

Piyasalarda bugün 9 Eylül 2016
  • 09.09.2016
  • 482 kez okundu

Piyasalarda bugün, Haftanın son işlem gününe geldiğimizde dün gözler AMB kararındaydı. AMB Başkanı Mario Draghi toplantı sonrası konuşma yaptı. Draghi konuşmasında ekonomik teşviğin gerekliliğine vurgu yapmadı. Euro bölgesinin ekonomik direncinin devam ettiğini dile getiren Draghi finansal gelişmeleri yakınfan izlediklerini ve gerektiğinde yetkileri dahilinde tüm ekonomik araçları kullanabileceklerini söyledi. Faiz oranlarının uzun süre daha düşük seviyelerde devam etmesi yönündeki beklentilerinin korunduğunu ekledi. Varlık alım programı için ek teşviğe ihtiyaç olmadığını belirten Draghi sonrası Euro önemli para birimleri karşısında değer kazandı.

ABD tarafında ise haftalık işsizlik başvuruları 259 bin ile beklentilerin altında geldi. Altın AMB ve ABD işsizlik başvuruları sonrası kayıplarını devam ettirdi.

Yurtiçinde ise sanayi üretimi takip edildi. Beklentinin oldukça altında gelen sanayi üretim verisi TCMB faiz kararı konusunda da değerlendirmeye alınacak bir sonuç olabilir. Bugün ise ikinci çeyrek büyüme verisi önemli olacak.

Yurtdışı piyasalarda ise İngiltere’de ticaret dengesi, ABD’de ise Baker Huges sondaj kuyusu verisi ve FOMC üyelerinin konuşmaları takip edilecek.

Bugün piyasa takvimi ise,
14:45 USD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Üyesi Rosengren’in Konuşması Önemli
15:30 CAD İstihdam Değişikliği (Ağu) Önemli
16:00 EUR Eurogroup Toplantısı  Orta
16:30 USD FOMC Üyesi Kaplan’ın Konuşması Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ