$ DOLAR → Alış: 3,49 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,13

Piyasalarda bugün 29 Haziran 2016

Piyasalarda bugün 29 Haziran 2016
  • 29.06.2016
  • 521 kez okundu

Piyasalarda bugün, Dün ECB başkanı Dragh’i Brüksel’de, İngilterenin AB’den ayrılmasının etkileri ve izlenmesi gereken poltikalar ile ilgili olarak Avrupa birliği liderlerine seslendi.

Fed Guvernörü Jerome Powell; Brexit sonrası küresel piyasaların evrilmesi ile birlikte para ülkelerin uyguladığı para politikalarının, büyümeyi destekleyici düzeyde olması gerektiğini vurguladı.

Altın; ülkelerin politika yapıcılar ve ekonomi patronlarının piyasayı rahatlatıcı ve ek önlemlerin alınacağı yönündeki açıklamalarıyla Brexit sonraı ilk defa günü düşüşle kapattı.

Petrol stok verilerinin düşüş göstermesi, İngiltere’nin AB’den ayrılma kararıyla başlayan düşüşünü sonlandırdı ve ilk defa yükseldi.

Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Kurudo; parasal genişleme politikasını, piyasaların ihtiyaçları doğrultusunda arttıracaklarını söyledi.

Türkiye, Rusya ve İsrail ilişkilerinde normalleşme sürecine gireceği sinyallerinin ardından, Atatürk Hava Limanı’nda gerçekleştirilen terör saldırısı ile birlikte iç piyasa tekrar belirsizlik sürecine girdi.

ABD ekonomisi 1. çeyrekte %1 beklenen büyüme verisi %1,1 gerçekleşirken, tüketici güveni beklentilerin üzerinde 98 olarak gerçekleşti.

Bugün AB liderler zirvesi ve EURO Bölgesi tüketici güveni, ekonomik güven verileri izlenmeye devam edilecek. ABD tarfında ise en önemli veri banka stres testi verisi ile kişisel tüketim ve konut satışları verisi takip edilecek.

Bugün piyasa takvimi ise,
Belirsiz EUR Avrupa Liderler Zirvesi Önemli
11:30 GBP Tüketici Kredileri (May) Orta
11:30 GBP Mortgage Basvurulari (May) Orta
12.00 EUR Tüketici Güveni (Haz) Orta
12:00 EUR Ekonomik Güven (Haz) Orta
12:00 EUR Is Ortami (Haz) Orta
12:00 EUR Endüstriyel Güven (Haz) Orta
15:30 USD Kişisel Harcamalar Orta
15:30 USD Çekirdek Kişisel Tüketim Giderleri Fiyat Endeksi (Yıllık)(May) Orta
17:00 USD Askıdaki Konut Satışları (Aylık)(May) Önemli
17:30 USD Ham Petrol Stokları Önemli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ