$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Piyasalarda bugün 26 Nisan 2016

Piyasalarda bugün 26 Nisan 2016
  • 26.04.2016
  • 576 kez okundu

Piyasalarda bugün, Asya piyasası açılışı ile birlikte FED ve Japonya Merkez Bankası’nın para politikası beklentisinin piyasalara hakim olduğu görülmekte. Günün ilerleyen saatlerinde Malezya’dan temerrüt haberi geldi. Malezya’da devlet fonu, tahvil faizini ödeyememesi ardından temerrüde düştüğünü açıkladı.

Yurtiçine bakacak olursak Merkez Bankamızın Enflasyon Raporu ve PPK Toplantı tutanakları takip edilecek. Enflasyon Raporunu Merkez Bankası yeni Başkanı Murat Çetinkaya’nın piyasa ile direkt iletişim kuracağı toplantı olması önemi arttırmakta. TCMB’nin faiz indirimlerinin devamlılığına ilişkin beklentileri şekillendirebileceği için verilecek mesajlar çok dikkatli takip edilmesi gerekmektedir.

Enerji fiyatlarına baktığımıza geri çekilmeler devam etmekte. Brent 44,40 ham petrol ise 42,60 seviyesine yakın seyretmekte. Dolar endeksi de Fed toplantısı öncesi 94,65 desteği üzerinde kalıcılık sağlamaya çalışmakta.

Bugün veri akışına baktığımızda ABD Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri (Aylık) (Mar), Kanada Merkez Bankası (BoC) Başkanı Poloz’un Konuşması, Conference Board (CB) Tüketici Güveni (Nis), API Haftalık Cushing, Oklahoma Ham Petrol Stokları verileri piyasalardaki fiyatlamalar açısından yakından takip edilmelidir.

Bugün Piyasa takvimi ise,
15:30 USD Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri Nakliye Harici(Mar) Önemli
15:30 USD Dayanıklı Tüketim Malları Siparişleri(Mar) Önemli
15:40 CAD BoC hafta vadeli tahvil ihalesi Çok Önemli
16:00 USD S&P/ Case-Shiller Konut Fiyatları Endeksi (Yıllık)(Şub) Önemli
16:45 USD Markit Hizmetler PMI(Nis) Önemli
16:45 USD Markit PMI Kompozit(Nis) Önemli
17:00 USD Tüketici Güveni(Nis) Önemli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ