$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Piyasalarda bugün 26 Ağustos 2016

Piyasalarda bugün 26 Ağustos 2016
  • 26.08.2016
  • 518 kez okundu

Piyasalarda bugün, Yurtiçinde Cerablus operasyonları devam ederken hareketli gündem de sürüyor. Cerablus konuşulurken dün de CHP Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik silahlı saldırı gündemde yerini aldı. Yapılan bu saldırı ülkedeki risklerin devam ettiğini gösterdi. Olayın yurtiçi piyasaya da yansımalarını görmüş olduk.

Bugün küresel piyasalarda kritik güne gelmiş bulunuyoruz. Hafta başından beri piyasanın beklediği ve bu beklentilerle birlikte fiyatlamaların yaşandığı Yellen’ın konuşması bugün TSİ ile 17.00’de yapılacak. Fed tarafında faiz artırımını destekleyen üye sayısı giderek artıyor. Bu nedenle Yellen’ın Jackson Hole’de yapacağı konuşma piyasadaki beklentilerin biraz daha netleşmesi açısından oldukça önemli olacak.

Dün ABD’de dayanıklı mal siparişleri açıklandı. Veri oldukça iyi geldi. Yine işsizlik başvuruları da istihdm piyasasına dair olumlu seyri gösterdi. Dün Suudi Arabistan Enerji Bakanı Khalid al-Falih’in üretimin dondurulmasının piyasalar için olumlu olacağını ve gelecek ay yapılacak gayrı resmi OPEC toplantılarına katılacağını duyurdu. Petrol bu açıklamalardan destek buldu.

Bugün İngiltere’de ikinci çeyrek büyüme verisi takip edilecek. ABD’de ikinci çeyrek büyüme, mal ticaret dengesi ve Jackson Hole sempozyumu takip edilecek.

Bugün piyasa takvimi ise,
11:30 GBP Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH)(Yıllık)(2.Çeyrek) Önemli
11:30 GBP Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH)(Çeyreklik)(2.Çeyrek) Önemli
15:30 USD Fed Başkanı Janet Yellenîn Konuşması Önemli
17:00 USD Michigan Tüketici Beklentileri Orta
17:00 USD Michigan Tüketici Hissiyatı (Ağu) Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ