$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Piyasalarda bugün 25 Ağustos 2016

Piyasalarda bugün 25 Ağustos 2016
  • 25.08.2016
  • 402 kez okundu

Piyasalarda bugün, Yurtdışı piyasalarda gündem kısmen sakinken yurtiçinde hareketli geçen bir gündemi takip ediyoruz. Dün sabahın ilk saatlerinde Suriye’nin Cerablus kentine başlayan operasyon yurtiçindeki hareketli gündemi oluşturuyor. Başlayan operasyondan sonra TL varlıklarda da volatilite yükseldi. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Küresel piyasalarda ise gözler Jackson Hole sempozyumuna çevrilmiş durumda. Sempozyum bugün başlıyor. Yellen’ın konuşması ise yarın olacak. Fed üyelerinden son zamanlarda gelen şahin açıklamalara hafta sonu da Fischer’ın yaptığı şahin açıklamalar eklenince Fed’in bu yıl faiz artırımına gitme ihtimaline yönelik beklentiler arttı. Fed tutanaklarında da üyelerin iki kutba ayrıldığını gördük. Bu nedenlerden dolayı Yellen’ın yapacağı konuşma oldukça önem arz ediyor. Yellen öncesi Doların güç kazandığını gördük. Altın Yellen öncesi güç kazanan Dolar ile birlikte bir ayın en düşük seviyesi yakınlarına kadar gevşedi.

Petrol ise ABD’de stok verilerinin beklenmedik çekilde artması ile birlikte bir haftalık en düşük seviyeleri yakınında tutundu. Bugün piyasalarda Almanya İfo İş İklimi endeksi, ABD çekirdek dayanıklı mal siparişleri ve işsizlik başvuruları önemli olacak. Yurtiçinde ise kapasite kullanım oranı takip edilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ