$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Piyasalarda bugün 22 Temmuz 2016

Piyasalarda bugün 22 Temmuz 2016
  • 22.07.2016
  • 495 kez okundu

Piyasalarda bugün, Hafta başından itibaren yoğun siyasi gelişmeler iç piyasayı etkiledi ve etkilemeye devam edeceğe benziyor. Kredi derecelendirme kuruluşlarının da Türkiye konusunda yaptığı açıklamalar gündemde yer tutuyor. S&P’den sonra Kanada kaynaklı kredi derecelendirme kuruluşu DBRS Türkiye’nin kredi notunu yatırım yapılamaz seviyeye indirdi.

Küresel piyasalarda ise İngiltere’de perakende satışlar verisi açıklandı. Veri %0,6 olan piyasa beklentisinin üzerinde %0,9 olarak açıklandı.

Euro bölgesinde ise faiz kararı vardı. ECB fazi oranlarıyla ilgili herhangi bir değişikliğe gitmezken Draghi’nin açıklamaları takip edildi. Varlık alımını azaltma konusunun görüşülmediğini söyleyen Draghi Euro bölgesinde büyümeye yönelik risklerin aşağı yönlü olduğunu belirtti.

Boj Başkanı Kuroda, BOJ’un hükümet borçlarını doğrudan finanse edeceği(helikopter parası) ihtimalini tamamen sıfırladı ve gerekirse eksi faiz uygulamasına geçilebileceğini söyledi.
Altın güçlü dolar ve küresel piyasalardaki risk iştahına bağlı olarak düşmeye devam ediyor.
Bugün ise piyasalarda Almanya’da 10.30’da PMI verisi, Euro bölgesi Markit Imalat PMI (Tem), İngiltere’de saat 11.30’da PMI ve ABD Markit Imalat PMI (Tem), Baker Hughes Petrol Sondaj Sayısı verileri açıklanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ