$ DOLAR → Alış: 3,53 / Satış: 3,54
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Piyasalarda bugün 19 Temmuz 2016

Piyasalarda bugün 19 Temmuz 2016
  • 19.07.2016
  • 482 kez okundu

Piyasalarda bugün, Dün küresel piyasalar veri gündemi açısından sakin bir gün geçirdi. Bugün İngiltere veri yoğun bir gün olacak.

Darbe girişimi sonrası yaşanan gelişmeler devam ediyor. Yaşanan olaylarla birlikte Türk varlıklarından çıkış devam ederken kredi derecelendirme kuruluşları S&P, Moody’s ve Fitch’den de Türkiye’nin not görünümü ile ilgili açıklamalar geldi. Moody’s Türkiye’nin kredi notunu çöpe düşürebileceğini ifade ederken Fitch darbe girişiminin nota baskı oluşturmasının Türk hükümetinin tavrına bağlı olduğunu söyledi. Öte yandan bugün yapılacak TCMB toplantısı faiz kararı kritik olacak. Darbe girişimi sonrası Türk varlıklarına gelen satış baskısı merkezin faiz konusunda yavaşlamaya gidebileceği piyasa beklentisi arasında.

Altın fiyatları ABD’den gelen verilerin ekonomide iyileşme olduğunu göstermesi ile birlikte baskı altına girerek iki haftanın en düşük seviyeleri yakınında tutunmaya çalıştı.

Petrol fiyatları ise haftalardır düşüş gösteren stok verisinin bu hafta da düşüş göstereceği beklentileri ile birlikte 45 dolar civarında seyrediyor.

Bugün piyasalarda İngiltere’de saat 11.30’da ÜFE ve TÜFE verileri açıklanacak. Euro bölgesinde saat 12.00’de ZEW Ekonomik Hissiyatı, ABD tarafında ise saat 15.30 itibari ile İnşaat İzinleri ve Konut Başlangıçları verileri takip edilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ