$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

Piyasada bugün 04 Aralık 2015

Piyasada bugün 04 Aralık 2015
  • 04.12.2015
  • 713 kez okundu

Piyasada bugün, hareketli veri gündemiyle volatilitenin arttığı piyasalarda  dün Avrupa Merkez Bankası’ nın faiz kararı ile ardından ECB Başkanı Mario Draghi’nin  parasal genişleme içerikli açıklamaları takip edildi. Mevduat faizi düşürülürken, varlık alım programı Mart 2017’ ye kadar uzatıldı. Gerektiği takdirde 2017 Mart sonrasında da parasal genişlemeye devam edileceği sinyalleri verildi. Ekonomik görünüm için risklerin aşağı yönlü olduğunu dile getiren Draghi açıklamalarının ardından Euro tarafında sert yükselişler yaşanırken piyasalardaki volatilite arttı.

Dün ABF tarafında da Fed Başkanı Jannet Yellen ile Fed yetkililerinden gelen açıklamaların takip edildiği piyasalarda bugün TSI 15:30’ da tarım dışı istihdam verisi ile işsizlik oranı takip edilecek. Fed’ in faiz artırım kararında yol gösterici nitelik taşıyan istihdam verisi Fed’ den gelebilecek faiz adımı yaklaştıkça daha da önemli hale geliyor.

Yeni günde küresel piyasaların yakından takip ettiği bir diğer gelişme olarak da Viyana‘ da gerçekleşecek OPEC toplantısı olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ