$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

Küresel piyasalar kayıplarını telafi ediyor

Küresel piyasalar kayıplarını telafi ediyor
  • 19.04.2016
  • 516 kez okundu

Küresel piyasalar kayıplarını telafi ediyor, Asya borsaları Kuveyt’te petrol ve doğalgaz sektörü çalışanlarının başlattığı grevin artırdığı petrol fiyatlarından destek bulan Wall Street’i takip ederek yükselişe geçti ve beş ayın zirvesine ulaştı.

Japonya dışındaki Asya Pasifik piyasalarını takip eden MSCI endeksi yüzde 0.7 yükseldi ve Kasım ayından bu yana en yüksek seans içi seviyeyi gördü.

Japonya Nikkei endeksi de yatırımcıların depremlerden kaynaklanan ekonomik zarara dair endişeleriyle dün yüzde 3.4 düşmesinin ardından bugün yüzde 3.5 yükseldi.

Kuveyt’te petrol ve doğalgaz sektörü çalışanları, kamu sektörü ödemelerine yönelik reformların maaşlarında düşüşe ve diğer haklarında azalmaya neden olacağı gerekçesiyle greve başladı. Binlerce Kuveytlinin katıldığı eyleme yabancı çalışanlar katılmazken, grevin ne kadar süreceği konusunda bir açıklama yapılmadı.

ABD piyasaları da petrol fiyatlarındaki toparlanmaya paralel olarak ve Disney ve Hasbro hisselerindeki artışın verdiği destekle dünü yükselişlerle kapattı. Bu sabah ilk işlemlerde ABD vadelileri hafif ekside yatay bir seyir izliyor.

Avrupa borsalarının karışık seyir ile açılmaları bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ