$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

İGDAŞ yakında halka arz edilecek

İGDAŞ yakında halka arz edilecek
  • 28.10.2015
  • 956 kez okundu

İGDAŞ yakında halka arz edilecek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptığı açıklamalarda, İGDAŞ’ın en kısa zamanda haka arzının gerçekleşeğini belirtti, İGDAŞ’ın İstanbul’un bir değeri olduğunu ifade ederek ilk önce İstanbullu abonelere satılacağını sözlerine ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, NTV Televizyonunda soruları yanıtlayan Kadir Topbaş, Türkiye’deki doğalgaz tüketiminin yüzde 50’sini İstanbul’daki 5,5 milyon abonenin yaptığını sözlerine ekledi.

İGDAŞ‘ın özelleştirilmesi konusu üzerinde çalışmalara başladıklarını dile getiren Kadir Topbaş, yurt içi ve dışından birçok doğalgaz firmasının gözlerinin İGDAŞ’ın özelleştirilmesinde olduğuna ve beklediklerini belirten. Kadir Topbaş, “İGDAŞ’ın blok satışı için hazırlıkları yaptık ancak bazı konuları dikkate aldığımızda şirketimizi halka arz kararı aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile bu konuyu görüştük, halka arzı daha uygun gördüler” açıklamasında bulundu.

Kadir Topbaş, sözlerine şu şekilde devam etti:

“İGDAŞ halkımızın olsun diye bunu göze aldık. Hazırlıkları yapıyoruz. En kısa zamanda şirketimizi halkımıza açacağız. Burada hiç yapılmayan bir şeyi yapacağız. İGDAŞ İstanbul’un bir değeri olduğu için, önce İstanbullu abonelere satış yapılacak. Önce İstanbullu abonelerimiz alsın, daha sonra Türkiye ve dünyaya arz da yaparız. Mümkünse önce İstanbullu abonelere satış yapılacak.”

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ