$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

Hastaneye 25 milyon dolar bağış

Hastaneye 25 milyon dolar bağış
  • 27.10.2015
  • 753 kez okundu

Hastaneye 25 milyon dolar bağış, Kanada’nın British Colombia eyaletinde sıhhi tesisat şirketi sahibi olan iş adamı, yaşamış olduğu şehirde bulunan hastaneye 25 milyon dolar (75 milyon TL) bağış gerçekleştirdi.

British Colombia eyaleti tarihinde bir kişi tarafından verilmiş en büyük bağışı yaptığı öne sürülen 82 yaşında olan Paul Myers, Kanada’da günün adamı oldu. Myers’ın gerçekleştirdiği bağışın North Shore kentindeki 268 yataklı olan Lions Gate Hastanesinin geliştirilmesinde kullanılacağı belirtildi.

Basına yaptığı konuşmada Myers, “Ben sadece hayatı boyunca çok sıkı çalışmış ve biraz da şanslı birisiyim. Her zaman hayatta bir iz bırakmayı düşündüğümde Lions Gate Hastanesine yapabileceğim yardımla bunu gerçekleştirebileceğim aklıma geliyordu” açıklamasında bulundu.

1954 senesinde çırak olarak girdiği tesisat ve ısıtma şirketini 1970 senesinde satın alarak bugünkü durumuna gelen  Myers, aldığı ve gerçekleştirdiği müteahhitlik işleri ile British Colombia ve Yukon eyaletinin en büyük şirketlerinden birinin sahibi konumuna geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ