$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

Garanti Bankası 2,7 milyar TL net kar açıkladı

Garanti Bankası 2,7 milyar TL net kar açıkladı
  • 28.10.2015
  • 846 kez okundu

Garanti Bankası 2,7 milyar TL net kar açıkladı, Garanti Bankası AŞ, 2015 senesi ocak-eylül arası döneminde 2 milyar 716 milyon 338 bin TL net kar’a ulaştı.

Garanti Bankası’nın yaptığı açıklamaya göre, Garanti Bankası konsolide finansal tablolarına göre, 2015 senesi eylül ayı sonunda net karı, 2 milyar 716 milyon 338 bin TL olarak gerçekleşti.

Garanti Bankası’nın aktif büyüklüğü ise, 293 milyar 253 milyon 206 bin TL seviyesinde iken, banka, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla Türkiye ekonomisine 223 milyar 250 milyon 816 bin TL destek sağladı. Bankanın özkaynak karlılığı yüzde 13,7, aktif karlılığı ise yüzde 1,4 oalrak gerçekleşti.

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil açıklamasında,

“Tüm süreçlerimizin özünde yer alan müşterilerimizin bize olan güveniyle, mevduat pazar payımızı yüzde 12 seviyesine yükselttik. Amacımız, müşterilerimize dokunduğumuz her noktada, en iyi müşteri deneyimini yaşatmak. Bu da dinlemek, ihtiyaçları doğru tespit etmek ve yaşayan hizmetler sunmaktan geçiyor. Biz, bu hedefle, birincil amacı müşteri memnuniyeti olan 20 bin kişiyiz. Garanti’nin en değerli kaynağı ‘insan’dır. İnsan odaklı yönetim ve bankacılık anlayışımız, kurum kültürümüzün temelini oluşturuyor. Çünkü, sürdürülebilir büyümenin, ancak insana yatırımla mümkün olduğuna inanıyoruz.”

Fuat Erbil, Garanti Bankası’nın bu alanda uluslararası kalite standardını belgeleyen Investors in People’dan altın sertifika alan Türkiye’deki ilk kurum olduğunu açıkladı.

Bu yıl yapılan değerlendirmede de bankanın bu başarısının sürdürülebilir olduğunu kanıtladığını vurgulayan Erbil, “Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çalışanlarımız, müşterilerimiz, hissedarlarımız ve tüm paydaşlarımız için değer yaratma misyonuyla yolumuza devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ