$ DOLAR → Alış: 3,50 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,91 / Satış: 3,92

Ev hanımlarının evde yapabileceği işler

Ev hanımlarının evde yapabileceği işler
  • 06.01.2016
  • 2.777 kez okundu

Ev hanımlarının evde yapabileceği işler, günümüzde artan ihtiyaçlar, gelir-gider tablosundaki dengesizlikler ailelerin belini bükmekte. Bu sebepten dolayı da sadece erkeğin çalışması ailelerin ihtiyaçlarını karşılamamakta ve evin hanımını da bir ek gelir arayışına sokmaktadır. Ufakta olsa aile bütçesine ek bir gelir sağlamak amacıyla yapılan para kazanma yöntemleri olarak adlandıracağımız kategoriden bir diğeri de, genellikle ev hanımlarının yaptığı işler. Bugünkü makalemizde size onlardan bahsedeceğim.

1.Evde Mutfak Önlüğü Yapmak

 evde-onluk

Modanın önemi, dünyanın her ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de giderek artmaktadır. Bu sebeptendir ki, çeşitli firmaların yaptığı tek düze mutfak önlükleri, ev hanımlarının gözüne tam olarak hitap etmemektedir. Bu sebepten dolayı ev hanımlarının hem göze hoş gelen önlükler giyip, hem de para kazanacakları bir yöntem; Evde mutfak önlüğü yapmak.

Mutfak Önlüğü Nasıl Yapılır?

Moda dünyasını takip ediyor ve dikiş-nakış, terzilik gibi konularda yeteneğiniz varsa, dilediğiniz tarzda, hayal gücünüzü kullanarak çeşitli tasarımlarda evdeki önlüklerinizi baştan aşağıya yenileyebilirsiniz veya kumaşçılardan uygun kumaşlar alarak, yepyeni, sizin tasarımınız olan önlükler yapabilirsiniz.

Mutfak Önlüğünden Nasıl Para Kazanılır?

İstediğiniz şekilde baştan aşağıya değiştirdiğiniz, hayal gücünüzü ve çeşitli bilgilerinizi kullanarak tasarladığınız mutfak önlüklerini yakın çevrenizdeki arkadaşlarınıza, onların istekleri doğrultusunda yaptığınız önlükler ile aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu işi düzenli ve titizliğe dikkat edecek bir şekilde devam ettirirseniz internet üzerinden de satış yaparak daha çok gelir elde edebilirsiniz ve son olarak da butikler ile konuşarak mutfak önlüklerinizi satabilirsiniz.

2.Evde El Yapımı Oyuncak Yapmak

el-yapimi-oyuncak

Para kazanma yöntemleri kategorisinde ev hanımlarının evde yaptığı işlerden bir diğeri de, el yapımı oyuncak yapmak. Herkes tarafından yoğun bir şekilde rağbet gören ve evinize büyük oranda ek gelir sağlayan bir iştir oyuncak yapımı. Özellikle günümüz fabrikasyon dünyasının sağlıksız oyuncaklarına ve eşi benzeri görülmemiş olmaları sebebiyle çocuklarına oyuncak almak isteyen ailelerin en önemli tercih sebebidir el yapımı oyuncaklar. Çocukların dünyasına erişip, onların hayal dünyasını iyi anlayıp da bu minvalde oyuncaklar yaparsanız değmeyin keyfinize.

El Yapımı Oyuncaktan Nasıl Para Kazanılır?

Ev hanımlarının yine en büyük gelir kaynağı yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız ve yaptığınız işin iyi olmasıyla beraber onların arkadaş çevreleri. Çocuklarının kendi hayal dünyalarını resmedip yaptığı çizimleri oyuncak haline dönüştürebilirsiniz, hem çocuğun hayal dünyasına ait eşi benzeri olmayan bir oyuncak yapmış olursunuz, hem de sipariş sayınız azımsanamayacak şekilde artar. Evde yaptığınız el yapımı oyuncakları internet aracılığıyla satıp daha geniş kitlelere ulaşarak gelirinizi artırabilirsiniz.

3.Mevlit Şekeri Yapmak

mevlut-sekeri-yapmak

Para kazanma yöntemleri kategorisinde anlatacağımız yöntemlerden bir diğeri de, nikâh şekerleri ile benzeyip ama aslında daha detaylı bir çalışma gerektiren mevlit şekeri yapımıdır. Yeni bebek sahibi olan çiftlerin, erkek çocukların sünnet düğünlerinde dağıtılan mevlit şekerlerini çeşitli firmalar aracılığıyla yaparak genel olarak gündelik ama sürekli bir hale getirdiğiniz takdirde de düzenli bir ek gelire sahip olabilirsiniz.

Bu işi yapan firmalar genel olarak nikâh şekeri yapmaktadırlar ancak isteğe bağlı olarak ta mevlit şekeri yapmaktadırlar. Mevlit şekeri yukarıda da bahsettiğim gibi daha çok özen ve detay gerektiren bir iştir. Mevlit şekeri yapımına büyük özen göstermek hem firma için hem siz değerli ev hanımları için daha da büyük bir önem arz etmektedir. Yapacağınız işe verdiğiniz önem gelirinizi o derecede arttıracaktır.

Mevlit şekeri yapımı işine internet üzerinden araştırma yapıp, firmalara ulaşarak başvurabilirsiniz. Sizin de malumunuz üzere genel olarak düğünler yazın yapıldığından, mevlit şekeri yapımında da, daha çok yazın gelir elde etmeniz normaldir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ