$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 4,00 / Satış: 4,01

Doğalgaza indirim varmı

Doğalgaza indirim varmı
  • 18.12.2015
  • 1.210 kez okundu

Doğalgaza indirim varmı, BOTAŞ eski Genel Müdürü Gökhan Yardım, doğalgazda indirim olmasının Nisan 2016’dan önce gündeme alınamayacağı açıklamasında bulundu.

Petrol fiyatlarında yaşanan gerilemenin doğalgaz fiyatlarında da indirim olacağı görüşlerini değerlendiren Gökhan Yardım, “Doğalgaz fiyatları petrol fiyatlarına oranla dokuz ay geriden geliyor. Yani petrol fiyatlarındaki düşüşün yansımaları ancak belli bir süre sonunda sektöre yansıyor. Diğer taraftan da dolar yükseliyor ve böylece iki durumda birbirinin etkisini minimalize ediyor” açıklamasını yaptı.

Yardım ayrıca, şöyle konuştu:

“İndirim nisan ayından önce söz konusu olmayacak”

“Hem BOTAŞ’ın hem de toptan satış şirketlerinin geçen seneden itibaren büyük kayıpları var ve bu kayıpların miktarı henüz belirlenmedi. Bundan dolayı kayıplar ve telafisi net şekilde hesaplanmadan ortaya çıkmadan ve 8-9 ay sonra fiyatların hangi seviyede olacağı tam olarak kestirilmeden, hemen ‘gaz fiyatlarında indirim yapalım’ demek çok gerçekçi bir yaklaşım olmaz. Doğalgazda bahardan önce indirim zor. BOTAŞ’ın doğalgaz indirim meselesini ancak Nisan 2016’dan sonra gündemine alabileceğini ve şu an böyle bir indirim planının olmadığını düşünüyorum. Yani BOTAŞ‘ın tüketiciye sağladığı doğalgazda indirim yapması, nisan ayından önce söz konusu olmayacaktır.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ