$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

Altında sert düşüş

Altında sert düşüş
  • 30.10.2015
  • 1.660 kez okundu

Altında sert düşüş, ABD tarafından açıklanan 3. çeyrek büyüme verileri beklentilere cevap vermedi, Fed’in (Amerika Merkez Bankası) son toplantısında yapılan açıklamalar emtia ürünleri tarafını baskılamayı sürdürüyor.

Altın fiyatları ise, Fed’in bu yıl içinde faiz artıracağı beklentileri sinyaline cevap olarak son üç haftanın en düşük seviyelerine indi, haftalık bazda son iki ayın en sert düşüşüne devam ediyor.

Altın ons fiyatı 1183 Dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra ABD‘den gelen haberler arkasından başlayan aşağı yönlü baskı ve bu baskının dün de devam etmesi sonrasında altın ons fiyatı 1144 Dolar seviyesine yaklaştı.

Analistler ABD’de faiz artırım tarihinin yaklaşmasıyla beraber faiz getirisi olmayan altında aşağı yönlü hareketin devam edeceğini belirtiyorlar.

Ayrıca analistlere göre, önümüzdeki hafta açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verisinin önemi biraz daha arttığını belirtiyor. Açıklanacak olan verilerin iyi gelme olasılığından kaynaklı altın tarafında baskı devam edebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ