$ DOLAR → Alış: 3,52 / Satış: 3,53
€ EURO → Alış: 4,00 / Satış: 4,01

Altın yükselmeyi bekliyor

Okan Aybar
Okan Aybar
  • 24.12.2015
  • 462 kez okundu

Altın yükselmeyi bekliyor, Bugünlerde altın almaktan kaçınmak gerekir. VIX endeksindeki düşüş devam ederken aynı zamanda Dolar faizlerinin de yükselmeye devam etmesi altının yükselişlerini satış fırsatı yaratabilir. Bu nedenle piyasaya büyük yatırımcıların şimdilik girmeyebilecek olması, altının düşüşlerde alınması gerektiğini ortaya koymakta.
altin-24-aralik
Günlük Strateji: 1072 desteği kırılmadığı sürece, 1074 seviyesinden 1081 Dolar hedefiyle çok ölçülü miktarda alım yapmak üzere beklenebilir.

Yükselişin ardında başka hangi neden var?

Vade farklılıklarını daha belirgin şekilde azalmış olduğu ilk gün sonrasında yükselen petrolün yükselişinin ardında başka nedenler olabilir. Fonların alımları haricinde petrol fiyatlarının daha da düşmesi durumunda petrole dayalı borç alan şirketlerin batma tehlikesiyle karşı karşıya kalması mümkün olabilir. Bu da petrolün ilerleyen günlerde yapacağı yükselişi en azından 50 günlük hareketli ortalama olan 41 Dolar hedefine kadar gitmesine neden olacaktır. Bu nedenle düşüşlerde alım yapmak gerekli olabilir.
petrol-24-aralik
Günlük Strateji: 37,10 desteği kırılmadığı sürece 37,30 seviyesinden 38,10 Dolar hedefiyle alım yapmak üzere beklenebilir.

Okan Aybar
Finansonline FX

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ