$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,59
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

27 Ekim 2015 Piyasa gündemi

27 Ekim 2015 Piyasa gündemi
  • 27.10.2015
  • 691 kez okundu

27 Ekim 2015 Piyasa gündemi, Merkez Bankalarından gelen kararların etkisiyle fiyatlanan piyasalarda dikkatler Fed’in yarın açıklanacak toplantı tutanaklarına çevrildi. Beklentiler yarınki Fed toplantısında faiz artırımına ilişkin herhangi bir değişiklik yapılmayacağı yönünde olsa da önümüzdeki dönemlere ilişkin gelecek açıklamalar ve verilecek sinyaller piyasa yönünde etkili olacağından önem taşıyor. Tutanakların ardından Fed Başkanı Jannet Yellen’ın bir basın toplantısı yapması planlanmıyor.

Dünya’nın en güçlü ekonomisi ABD tarafında Merkez Bankası’ nın vereceği karar öncesinde tedirginliğini koruyan piyasalarda geçtiğimiz hafta Çin ve Euro Bölgesi Merkez Bankaları’ndan gelen kararların etkileri halen fiyatlanmaya devam etse de etkilerinin azaldığını gözlemliyoruz.

Piyasaların yön arayışında etkili olacak yeni günün öne çıkan veri gündemi arasında İngiltere tarafında TSI 11:30’ da İngiltere GSYİH verisi yer alırken, ABD tarafında ise TSI 14:30’ da Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri ile TSI 16:00’ da Conference Board Tüketici Güveni öne çıkıyor.

Yurt içinde ise genel seçimler öncesinde karışık görünüm seyrini koruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ