$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,57
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,01

26 Ekim 2015 Piyasa gündeminde neler var?

26 Ekim 2015 Piyasa gündeminde neler var?
  • 26.10.2015
  • 742 kez okundu

26 Ekim 2015 Piyasa gündeminde neler var, geçtiğimiz hafta hareketli veri gündeminin takip edildiği küresel piyasalarda yeni haftada da geçen haftanın Euro Bölgesi ve Çin gelişmelerinin fiyatlanmaya devam ettiğini gözlemliyoruz.

Uluslararası piyasalarda dikkatlerin çevrildiği Euro Bölgesi Merkez Bankası beklentilere paralel olarak faiz kararında bir değişikliğe gitmese de Başkan Mario Draghi’ nin açıklamaları volatilitenin artmasına neden oldu. Draghi’ nin parasal genişleme meselesini Aralık ayında masaya yatıracaklarını dile getirmesinin ardından piyasalar teşviklerin bu yıl artırılabileceği algısıyla fiyatlanmaya başladı.

Yeni haftaya alıcılı başlayan Asya piyasalarında ise geçtiğimiz hafta Çin Merkez Bankası’ ndan gelen sürpriz faiz indiriminin fiyatlandığını gözlemliyoruz. Asya piyasaları kapalıyken Çin’ den gelen bu hamleyle Asya’ nın en güçlü iki ekonomisi Çin ve Japonya borsaları destek buluyor.

Geçen hafta Merkez Bankaları’ nın kararlarından etkilenen piyasalarda bu haftanın da takip edilecek başlıkları arasında Fed toplantısı öne çıkıyor. Beklentiler bu ay bir faiz artırımı yapılmayacağı yönünde kuvvetlense de tutanaklardan çıkan maddeler piyasalara yön vereceğinden merakla bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ